Skip to main content

Ne paslaptis, jog juokas – neatskiriama mūsų gyvenimo dalis, o jo privalumai – begaliniai. Jis padeda mums pasijusti geriau ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Be įtakos mūsų sveikatai, jis kelia mūsų pasitikėjimą savimi, padeda užmegzti naujas pažintis bei būti geresnės nuotaikos. 

Tačiau šie privalumai gali kilti ne tik juokiantis iš išgirsto anekdoto ar situacijos, tačiau net ir tuomet, kai juoką suvaidiname. Kitaip sakant – mūsų organizmas negali atskirti dirbtinio bei natūralaus juoko. Būtent todėl toks juokas, kartu su įvairiais kvėpavimo pratimais, yra praktikuojamas juoko jogos metu. 

Juoko joga – Lietuvoje neseniai atsiradusi praktika, kurios metu kvėpavimo pratimais sukeliamas dirbtinis juokas. Pasak jogos instruktorė Jurgitos Kalnutės, prieš sesiją nėra būtina būti gerai nusiteikus arba iš anksto juoktis. ,,Kad suprastume humorą, mums reikalingas tam tikras kontekstas, intelektas ar papildomos žinios. Juoko jogos metu juokiamasi ne iš kažko, bet sukeliamas dirbtinis juokas, todėl mes neprivalome iš anksto būti gerai nusiteikę”, – teigia juoko jogos su instruktorė Jurgita Kalnute ir atsako į keletą klausimų.

Koks yra ryšys tarp juoko ir tradicinės jogos?

Juoko joga nėra susijusi su paprasta, visiems pažįstama joga. Ji nereikalauja jokių fizinių pastangų, todėl jos ryšys su joga yra tik per kvėpavimo pratimus.

Kokiai auditorijai būtų pravartu apsilankyti juoko jogos sesijoje?

Juoko joga pasitarnauti gali kiekvienam. Ji atneša į mūsų gyvenimus vaikiško žaismingumo, kurį dažnai būname užgniaužę dėl kasdienių rūpesčių. Ši praktika leidžia mums ne tik išreikšti save, paleisti savo emocijas, tačiau ir geriau pažinti ir priimti save. Todėl yra siūloma visiškai laisva, neturinti apribojimų erdvė, kurioje asmuo gali jaustis saugus ir priimtas.

Ar įmanoma juoko jogą praktikuoti vienam?

Tai galima daryti tik žinant pratimus ir turint patirties. Tai irgi leistų pažinti save bei atneštų begales privalumų jums. Tačiau kadangi sesijose bandoma atkreipti dėmesį į akių kontaktą, kitų pripažinimą, tokios patirtys žymiai skitųsi, todėl pradedantiems rekomenduotina apsilankyti užsiėmimuose.

Ką būtų galima patirti  juoko jogoje?

Žinojimas, kad kiekvieno juokas yra priimtinas, autentiškas ir individualus yra labai svarbus.Ši praktika gali padėti kiekvienam priimti save ir su savimi susidraugauti, o linksmas patirtis ir žaismingumą išsinešti ir už užsiėmimo ribų. 

Parengė Simona Reklaitytė

Juoko jogos užsiėmimai NERK Į TEATRĄ birželio 4 d. 10 val. ir 12 val. Tavernos salė. Šeimoms su vaikais nuo 6 metų.

Jūsų atsiliepimas

Skip to content