Nacionaliniame Kauno dramos teatre gegužės 31 d. prasidėjo iki birželio 3 d. truksiantis tarptautinis festivalis „Nerk į (garso) teatrą“. Šiais metais jis kviečia pasinerti į garsą. Festivalio programoje – užsienio ir Lietuvos menininkų bei trupių pasirodymai, specialiai kuriama premjera ir didelis edukacijų pasirinkimas.
Tryliktą kartą sėkmingai organizuojamas tarptautinis edukacinis festivalis „Nerk į (garso) teatrą“ skelbia naujieną – šiais metais jis skiriamas garsui teatre. Programa sudaryta iš dviejų dalių: specialiosios, skirtos plačiam publikos ratui ir edukacijų, kurios pritaikytos konkretaus amžiaus dalyviams – nuo kūdikių iki suaugusiųjų. Edukacinėje programoje vyks net 40 užsiėmimų, kurias per skirtingas garsines patirtis ves garso ir teatro režisieriai, taip pat aktoriai.
Siekiant parengti konceptualią „Nerk į (garso) teatrą“ programą, festivalio specialiosios programos konsultantu pakviestas garso meno ir performansų kūrėjas, kompozitorius ir režisierius Arturas Bumšteinas, kuris į festivalį pakvietė didelę patirtį turinčią vokiečių trupę „Maulwerker“, garso menininką iš Austrijos Georgą Nussbaumerį, taip pat Lietuvos garso skulptūrų kūrėją Simoną Nekrošių, „Eye Gymnastics“ bei Kamilės Dambrauskaitės ir Sholto Dobie duetus.
Performanas „Fontanas“
Programos pristatymo akimirkos
„Garso peizažai“
„Manau, gyvenimas daug paprastesnis“
Festivalis atidarytas performansu „Fontanas“, kuris kartu su trupės „Maulwerker“ nariais prie teatro parodė Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos auklėtiniai. Po jo publika pasklido į dirbtuves senjorams, vaikams, užsuko į „Garso peizažus“ pagal M K. Čiurlionio muziką, o vakare stebėjo performansą „Manau, gyvenimas daug paprastesnis“.
Birželio 1-ąją lauks Arturo Bumšteino festivaliui sukurta audioperformatyvi premjera „Trečiasis tūkstantmetis“ pagal britų mokslinės fantastikos rašytojo J. G. Ballard‘o to paties pavadinimo kūrinį. Performanso autorius šią temą perteiks aktoriaus Sauliaus Čiučelio modifikuoto balso labirintais, vaizdo projekcija.
Birželio 2 d. festivalyje pasirodys eksperimentatorius Simonas Nekrošius su kūriniu „Paraobjektai“ – gyvo garso pasirodymu savadarbiais instrumentais, apjungiančiu netradicinius garso generacijos būdus bei principus, o Kamilė Dambrauskaitė (Lietuva), Sholto Dobie (Škotija/Lietuva) pristatys improvizuotų vargonų performansą „Bells+organs live“.
Paskutinę festivalio dieną, birželio3-iąją, duetas „Eye Gymnastics“ (Viktorija Damerell ir Gailė Griciūtė ) kartu pakvies į muzikos, vokalinių instrukcijų ir užkalbėjimų performansą „Matyti balsu“. Festivalio specialiąją programą užbaigs austrų kompozitorius, performanso menininkas Georgas Nussbaumeris dviejų dalių pasirodymu „Kauno lavina ir lanko pratimai“.
Visa festivalio programa: www.nerkas.lt
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
NKDT informacija