Skip to main content
Eye-Gymnastics, Matyti balsu, Seeing through voice, Nerk į (garso) teatra, @Bon-Alog scaled

Spektaklis “Matyti balsu”

Eye Gymnastics (Lietuva)

„Eye Gymnastics“ – tai Viktorijos Damerell ir Gailės Griciūtės sceninis pseudonimas. Nuo 2018 m. Vilniuje gyvenančios menininkės bendradarbiauja kurdamos eksperimentinės muzikos, vokalinių instrukcijų ir užkalbėjimų performansus. Jų tyrinėjimuose jausmingi tembrai susilieja su mentalinėmis kelionėmis, hipnoze ir popmuzikos aidais. Eye Gymnastics pasirodė parodose „Bio – Phantomas’ic sessions” Žeimių Mainor ir “2090” Lentvario menininkų erdvėje “Lokomotif”, festivaliuose “Jauna Muzika”, “Ars Electronica” ir “Videogramos” Vilniuje, Rupert rezidencijos internetiniame renginyje “In Dissolve” ir gimtadienio renginyje “Fortune Wheel” Vilniuje, Kauno menininkų namų organizuotame renginyje “Meno gimtadienis”, Haus Der Kunst performansų serijoje “Atmosferics” Miunchene.

„Eye Gymnastics“ kviečia festivalio publiką dalyvauti ypatingoje garsinėje patirtyje. Keturių kūrybinių dirbtuvių metu duetas parengs atlikėjų branduolį, kuris taps galutinio pasirodymo pagrindu. Jame „Eye Gymnastics“ ir Co pasiūlys bet kuriam lankytojui įsitraukti į bendrumo ir rezonanso tyrinėjimą naudojant savo balsą.

Spektaklis – tai sąlygos dirbtuvių dalyviams ir publikai kartu su menininkais sukurti abipusę garsinę patirtį. Siūlydamos tam tikrą vokalo panaudojimą, gilų įsiklausymą ir erdvės rezonansą, kūrėjos kviečia nukreipti dėmesį nuo individualių meninių sprendimų į visumos patyrimą, kur kiekvieno indėlis formuoja bendrai tarpusavyje priklausomą organizmą.

“Nuostaba ir tam tikra pažeidžiamumo forma yra neatsiejamos. Atvirumas pasauliui ir tam, kas mus supa, t.y. pažeidžiamumas, suteikia mums gebėjimą stebėtis. Kad galėtume stebėtis, turime ugdyti dėmesį. Tačiau ugdyti šį dėmesį reiškia atsisakyti įpročių, kurie uždaro mus nuo pasaulio. Dažnai nenorime atsiverti arba nenorime, kad mums atsivertų kiti. Jaučiame per didelę atsakomybę, per daug rizikos: jei kas nors ar kažkas mums atsiveria, tai įpareigoja, nes tai, kas mums buvo atverta, yra dovana, kurią reikia priimti ir rūpintis. Kai esame užsiėmę savais pasauliais, gyvename nesaugiai ir gyvename kultūroje, kurioje individualizmas yra tariamas mūsų vientisumo šaltinis, toks įsipareigojimas, rūpestis ir dėmesys atrodo pernelyg rizikingi. Tačiau dėl to esame nuskurdinti.  „Eye Gymnastics“ yra pamoka, kaip judėti kartu, esant abipusiam pažeidžiamumui.” – Yates Norton

Trukmė 40min. (be pertraukos)
Rekomenduojamas amžius: nuo 12 m.

Nuotraukos autorė: Bon Alog

Dėmesio! Į performansą  kviečiame ateiti vilkint juodų, žalių ir/arba rožinių atspalvių drabužiais.

________________________________

ABONEMENTAS

Pamatyk ir išgirsk kuo daugiau!

Šių metų festivalis „Nerk į (garso) teatrą“ turi unikalią specialiąją programą, susidedančią iš šešių vienetinių pasirodymų, kuriuos atlieka žymūs garso menininkai iš Vokietijos, Austrijos, Škotijos, Lietuvos. Jei norite kuo daugiau pamatyti ir sutaupyti, įsigykite festivalio paketą. Pirkdami bilietus į 3-6 spektaklius iš karto, gausite atitinkamą 30-60 proc. nuolaidą ir galimybę susidėlioti savo programą.

Primename, kad specialiąją programą sudarė ir kuruoja kompozitorius, garso menininkas, apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas kategorijoje „Muzika spektakliui“ Arturas Bumšteinas.

PIRKTI ABONEMENTĄ

Diena

2023-Bir-03
Expired!

Laikas

17:00 - 17:40

Vieta

Rūtos salė
Nacionalinis Kauno dramos teatras
Kategorija
ĮSIGYTI BILIETĄ
Skip to content