Skip to main content
Kauno lavina (santaka) ir lanko pratimai (žaizdos ir aidai) | GEORG NUSSBAUMER (Austrija) | Nerk į (garso) teatrą

Spektaklis “Kauno lavina ir lanko pratimai”

GEORG NUSSBAUMER (Austrija)

Pirmoji dalis „Kauno lavina (santaka)“ – kūrinys 6 atlikėjams su akmenukais, rieduliais, krūmais ir varpais bei violončele.

Georg Nussbaumer – kompozitorius, performanso menininkas. Jis laikomas „Gesamtkunstwerker“ virtuozu (vokiškas terminas Gesamtkunstwerk apytiksliai verčiamas kaip „visiškas meno kūrinys“ ir apibūdina meno kūrinį ar kūrybinį procesą, kai skirtingos meno formos sujungiamos, kad būtų sukurta viena darni visuma). Jo darbai balansuoja tarp kompozicijos, instaliacijos meno, performanso ir teatro. Nussbaumeris išplečia muzikos instrumentų ribas iki instaliacijų, savo kompozicijoms įgyvendinti naudoja mašinas, vaizdo įrašus ar gyvūnus. Vargu ar yra kažkas, ko Georg Nussbaumer nenaudoja muzikai, o instrumentais jam gali tapti lankas, elnio ragai, pisuaras, akmenys, bulvės, kramtoma guma. Nussbaumeris dirba tiek su profesionaliais atlikėjais, ansambliais ir muzikantais, tiek ir su lankininkais, motociklininkų klubu ar šimtais kaimo choristų mėgėjų. Jo didelės apimties kūriniai rodomi tarptautinėse scenose.

Pirmoji dalis „Kauno lavina“ – tai kūrinys apie nepaliaujamą akmenų judėjimą žemyn ir riedėjimą iš kalnų į jūrą. Migruojančių uolienų reiškinys kaip horizontali lavina nagrinėjamas mikroskopiškai tiksliai tiriant vaizdą ir garsą. Šis gaivališkas procesas, retai girdimas gamtoje, įsiterpia į pakrančių augmenijos ošimą. Varpas ir violončelė, kurių forma primena pakrantėje besimaudantį žmogų, vaizduoja skirtingu greičiu bėgantį laiką.

Antroji dalis „Lanko pratimai (žaizdos ir aidai)“ – kūrinys lankininkui ir violončelei.

„Lanko pratimai“ išreiškia ginklo ir muzikos instrumento santykį. Šaulys kopijuoja 6-to amžiaus šv. Sebastiano atvaizdus ant žmogaus liemenį primenančio violončelės korpuso. Pirmojo šūvio įtampą lydi nevaržomo smurto serija. Strėlės sutampa su paveikslo strėlėmis ant to paties kūno ir virsta šv. Sebastiano matrica, o kiekviena žaizda aidi violončelės tonu ant nepažeisto instrumento.

Trukmė 2val. 15 min. (su pertrauka)
Rekomenduojamas amžius: nuo 14 m.

Kompozitorius: Georg Nussbaumer
Violančelininkas: Anton Lukoszevieze
Lankininkas: Jonathan Samuel Schwarzwälder
Atlikėjos: Eva Kisieliūtė, Saulė Zokaitytė, Kamilė Sabalinkaitė, Izabelė Babičiūtė, Greta Balčiūnaitė, Lukrecija Šuliauskaitė.

Spektaklio partneriai: ir

___________________________________________

ABONEMENTAS

Pamatyk ir išgirsk kuo daugiau!

Šių metų festivalis „Nerk į (garso) teatrą“ turi unikalią specialiąją programą, susidedančią iš šešių vienetinių pasirodymų, kuriuos atlieka žymūs garso menininkai iš Vokietijos, Austrijos, Škotijos, Lietuvos. Jei norite kuo daugiau pamatyti ir sutaupyti, įsigykite festivalio paketą. Pirkdami bilietus į 3-6 spektaklius iš karto, gausite atitinkamą 30-60 proc. nuolaidą ir galimybę susidėlioti savo programą.

Primename, kad specialiąją programą sudarė kompozitorius, garso menininkas, apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas kategorijoje „Muzika spektakliui“ Arturas Bumšteinas.

PIRKTI ABONEMENTĄ

Diena

2023-Bir-03
Expired!

Laikas

19:00 - 21:15

Vieta

Ilgoji salė (Kęstučio g. 62)
Nacionalinis Kauno dramos teatras
Kategorija
ĮSIGYTI BILIETĄ
Skip to content