Skip to main content
Kai užaugsiu, būsiu… | LABAI TEATRAS (LIETUVA) | Nerk į (garso) teatrą

Spektaklis “BELLS+ORGANS live”

KAMILĖ DAMBRAUSKAITĖ (LIETUVA) IR SHOLTO DOBIE (ŠKOTIJA/LIETUVA)

Savadarbių instrumentų instaliacijos, performansas ir dirbtuvės

Kamilė Dambrauskaitė – garso menininkė, kuria eksperimentinius aplinkos garsovaizdžius, naudodama „pasidaryk pats“ elektroninius ir elektroakustinius instrumentus, įvairias kūrimo technikas – samplinimą, loopinimą, field recordingus – savo pačios sukurtoje scenografijoje iš objektų. Groja gyvą elektroniką, atlieka vizualinius-garsinius pasakojimus. Šiuo metu jos praktika apima daugybę „pasidaryk pats“ formų – nuo žemos kokybės looperių iki sakralesnio skambesio instrumentų, tokių kaip vamzdiniai varpai, kūrimo. Yra „Studium P“ – alternatyvios, nepriklausomos „pasidaryk pats“ meno projektų erdvės aktyvi narė.

Sholto Dobie gimė Edinburge, gyvena Vilniuje. Jis dirba garso, muzikos ir performanso srityje, taip pat organizuoja renginius ir parodas. Jis naudoja laisvas struktūras ir įvairius garso šaltinius, tarp jų – savadarbius vargonus, hurdy gurdy ir lauko įrašus.

Savadarbiai instrumentai, kurių pagrindą sudaro vargonai ir varpai, dažniausiai naudojami susibūrimuose ir būna konkrečiuose pastatuose, pavyzdžiui, bažnyčiose ir laikrodžių bokštuose. Tačiau menininkai savo darbuose pašalina sienas ir architektūrą, palikdami tik pačius instrumentus.
Abu menininkai kreipia dėmesį į tai, kad instrumentai būtų kuo lengvesni ir nešiojami, priešingai nei instrumentai, iš kurių jie sėmėsi įkvėpimo, jų dekonstruoti mutuojantys garso objektai yra pritaikyti keliauti.

Savo pasirodyme menininkai pristato pusiau improvizuotą performansą, kartu tyrinėdami savo medžiagas ir ieškodami archajiškų instrumentų bei Kauno dramos teatro fojė susijungimo taškų.

Po performanso kviečiame susitikti su jo kūrėjais ir sudalyvauti jų rengiamose dirbtuvėse. Galėsite iš arti tyrinėti jų neįtikėtinus instrumentus ir patys bandyti išgauti savo muziką. Nerk, improvizuok ir apsilankymą teatre paversk smagiu penktadienio tūsu.

Spektaklio trukmė 40min.
Dirbtuvių trukmė 45min. (su pertrauka)
Rekomenduojamas amžius: nuo 6 m.

___________________________________________

ABONEMENTAS

Pamatyk ir išgirsk kuo daugiau!

Šių metų festivalis „Nerk į (garso) teatrą“ turi unikalią specialiąją programą, susidedančią iš šešių vienetinių pasirodymų, kuriuos atlieka žymūs garso menininkai iš Vokietijos, Austrijos, Škotijos, Lietuvos. Jei norite kuo daugiau pamatyti ir sutaupyti, įsigykite festivalio paketą. Pirkdami bilietus į 3-6 spektaklius iš karto, gausite atitinkamą 30-60 proc. nuolaidą ir galimybę susidėlioti savo programą.

Primename, kad specialiąją programą sudarė ir kuruoja kompozitorius, garso menininkas, apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru už garsinių eksperimentų integraciją į naujas teatro formas, „Auksinio scenos kryžiaus“ laureatas kategorijoje „Muzika spektakliui“ Arturas Bumšteinas.

PIRKTI ABONEMENTĄ

Diena

2023-Bir-02
Expired!

Laikas

19:30 - 21:00
Didžiosios scenos fojė

Vieta

Didžiosios scenos fojė
Laisvės al. 71, Kaunas
Kategorija
ĮSIGYTI BILIETĄ
Skip to content